YÜKLENİYOR

Danimarka Vergi Vermeyen Uber Şoförlerine Acımadı

Danimarka Yüksek Mahkemesi tarafından alınan karar çerçevesinde ülke içinde Uber kullanarak para kazanan sürücülere ceza kesildi. Mahkeme, 4 sürücüye toplamda 700 bin kron (yaklaşık 670 bin lira) ceza verdiğini onadı.

Toyota’dan Uber’e 500 Milyon Dolar Yatırım

Uber'in yasak olmadığı Danimarka'da vergi vermeden şoförlük yapamıyorsunuz. Bundan dolayı da 2014 yılından bu yana sürekli ceza kesintileri yapan mahkeme, 2014 ve 2015 yılında Uber uygulaması aracılığıyla korsan taksicilik yapan 4 kişiyi gözlemledi ve bu sürücülere ceza kesti.

2014'te başlatılan ve 2017 yılında son bulan davanın cezası günümüzde ortaya çıktı. 4 sürücüye korsan taksi suçundan dolayı 700 bin kron ceza veren Kopenhag Şehir Mahkemesi ve Doğu Temyiz Mahkemesi, bundan sonraki süreçte de vergi vermeden Uber şoförlüğü yapanlara para cezası vereceğini dile getirdi.

Ayrıca 2015 yılında Danimarka içerisindeki  2 bin 134 kişinin Uber kullanarak 56 milyon kron (yaklaşık 53,5 milyon lira) kazandığı ancak gerekli vergileri ödemeyenlerden de ceza kesintisinin yapılacağı belirtildi. Uber'e karşı ülke haklarını korumak isteyen Danimarka'da bu sistemin yaygın olduğunu unutmamak gerekiyor.

Uber Logosunu Değiştirdi, İşte Yeni Logonun Anlamı Yazılım Uber Logosunu Değiştirdi, İşte Yeni Logonun Anlamı
Uçan Taksiyle Şehirler Arası Yolculuk Yapmak İster Misiniz? teknoloji Uçan Taksiyle Şehirler Arası Yolculuk Yapmak İster Misiniz?
Uber’den Sürücü ve Yolcuların Güvenliğini Artıracak Özellikler İnternet Uber’den Sürücü ve Yolcuların Güvenliğini Artıracak Özellikler

YORUMU GÖSTER