YÜKLENİYOR
En hızlı internet hızı olan ülkeler

En Hızlı İnternete Sahip Ülkeler Belli Oldu! İşte Türkiye'nin Sırası

İngiltere merkezli servis sağlayıcısı Cable, 200 ülkeyi kapsayan bir araştırma çalışmasına girişti ve 163 milyondan fazla hız testi yaparak, en hızlı internete sahip ülkeler listesini, merak edenlerle paylaştı. Türkiye, beklendiği gibi listenin çok gerilerinde kaldı.

Birleşik Krallık’ta hâlihazırda var olan internet hızlarını dünyanın diğer bölgeleriyle karşılaştırmak adına çeşitli analizler yapma kararı alan Cable, “Worldwide broadband speed league 2018” yani “Dünya çapında internet hızları ligi 2018” başlığıyla yayınladığı listeyle birlikte en hızlı ve en yavaş internete sahip ülkeleri gün yüzüne çıkardı.

Listenin ilk sırasında 60.39 Mbps internet hızına sahip olan Singapur yer alırken, Türkiye 4,9 Mbps ortalama hızıyla kendine ancak 91. Sırada yer bulabildi. Cable tarafından yayınlanan listede ülkelerin internet altyapılarına ya da kullanıcı sayısı dağılımlarına dair herhangi bir bilgi verilmezken, dünyanın en hızlı interneti kullanan ülkeler ise şöyle sıralandı.

Türkiye'nin ortalama internet hızı

Dünyanın En Hızlı İnternetini Kullanan Ülkeler

Sizin internet hızınız şu an kaç? Yorumlarda hızınızı bize belirtmeyi unutmayın!

Türkiye'nin İnternet Hızı Hakkında Bizi Düşündüren Şeyler İnternet Türkiye'nin İnternet Hızı Hakkında Bizi Düşündüren Şeyler
Google Artık İnternet Hızı Ölçümü Yapıyor İnternet Google Artık İnternet Hızı Ölçümü Yapıyor
İnternet Hızı Nasıl Ölçülür? Hızınızı Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Servisler nasıl yapılır İnternet Hızı Nasıl Ölçülür? Hızınızı Ölçmek İçin Kullanabileceğiniz Servisler

YORUMU GÖSTER